Crnjak u pismu: Ministar Kalmeta mene zaobilazi, marginalizira i omalovažava

 
 
ZAGREB - Loša klima unutar Hrvatskih autocesta, koju ministar Božidar Kalmeta sada pokušava promijeniti imenovanjem novog predsjednika Uprave, nije od jučer.

Tome u prilog ide i pismo koje je 2007. godine Nadzornom odboru poslao tadašnji predsjednik Uprave Mario Crnjak, u kojem se žali da ministar Kalmeta preko svojih ljudi upravlja HAC-om, a njega zaobilazi, marginalizira i omalovažava. Pismo je prije dvije godine objavljeno u većini medija, a danas je u svjetlu najnovijih događaja ponovo dobilo na aktualnosti.

Donošenje odluka

Crnjak je tada u pismu optužio Kalmetu da preko članova Uprave Milivoja Mikulića i Josipa Sapunara, a nakon Mikulićeve smjene, i Željka Krapljana upravlja tvrtkom, a njega potpuno marginalizira u donošenju odluka.

Bez sastanka s Kalmetom

Crnjak u pismu tvrdi da se ne slaže s imenovanjima koja je proveo Josip Sapunar. Također tvrdi da se on pune dvije godine nije sastao s Kalmetom, dok su tijekom 2006. godine Mikulić 30, a Sapunar 15 puta bili kod Kalmete i razgovarali o HAC-u.

U istom pismu Crnjak je tražio da ga se razriješi dužnosti, no s čela Uprave HAC-a otišao je tek godinu dana poslije. Međutim, neki naši sugovornici tvrde da se Crnjak kao predsjednik Uprave i nije tako snažno protivio dvojici svojih kolega iz Uprave, kako navodi u pismu.
 
 
Izvor: Jutarnji list
Autor: Krešimir Žabec
Objavljeno: 28.11.2009.