Branitelji premijerki: Štednja u HAC-u puko je prodavanje magle!
(Večernji list)<br>Pismo Jadranki Kosor<br>Branitelji tvrde kako je dosadašnji broj zaposlenih u HAC-u definiran po čudnim kriterijima te zato danas ima viška zaposlenih u administraciji.<br>
Udruga branitelja i poštovatelja Domovinskog rata Hrvatskih autocesta, koja ima 1500 članova, poslala je pismo premijerki Jadranki Kosor žaleći se na stanje u HAC-u. Branitelji u svom pismu tvrde da su štednja i racionalizacija, kada je HAC u pitanju, “pusto prodavanje magle”.
Tvrde da se u toj tvrtki odgađaju neizbježni rezovi kako bi se ona prodala strancima, a pojedinci omastili provizijom... Branitelji, koje je nedavno primio ministar branitelja Tomislav Ivić i koji čekaju termin kod ministra prometa Božidara Kalmete, čije očitovanje na pismo očekuje i premijerka, nude i svoja tri rješenja za HAC. Tako predlažu da se donese jedinstven standard s kriterijima održavanja autocesta i naplate cestarine.
Sukladno tom standardu i prihvaćanjem europskih normi treba definirati stvarno potreban broj zaposlenih za održavanje autocesta i naplatu cestarine. Branitelji u pismu tvrde kako je dosadašnji broj zaposlenih u HAC-u definiran po nepoznatim, odnosno čudnim kriterijima te zato danas ima viška zaposlenih u administraciji. Posljedica je toga, pišu branitelji, to da je HAC nekonkurentan.