Braniteljski fond će rado prihvatiti dionice HAC-ONC-a
(Novi list)<br>Još se ne zna točan postotak dionica za branitelje<br><br>Član upravnog odbora Braniteljskog fonda Josip Klemm se dvoumi, te ističe da će prije očitovanja razgovarati s braniteljima koji rade u HAC-u i sa šefom sindikata Mijatom Stanićem, kako bi doznao njihov stav, jer ne želi da bilo koja odluka bude kamen spoticanja među braniteljima i radnicima HAC-a
ZAGREB »Braniteljski fond na kraju bi ipak mogao dobiti samo tri posto dionica HAC-ONC-a, umjesto sedam posto koliko im je dosad dodjeljivano pri privatizaciji javnih poduzeća. Iako će se točan postotak znati sljedeći tjedan kad zakon ide u javnu raspravu, a u Vladinim koordinacijama se razgovaralo o paketu dionica od dva do sedam posto, naši sugovornici ističu da zasad najbolje argumente imaju oni koji se zalažu za dodjelu tri posto dionica Braniteljskom fondu.
Predizborna priča
Već odavno članovi upravnog odbora Braniteljskog fonda tražili su da Vlada ponovno počne dodjeljivati dionice Braniteljskom fondu jer njegova imovina se polako topi kako branitelji prodaju svoje udjele. Krajem prošle godine svoje je udjele u tom fondu još uvijek »čuvalo« oko 250 tisuća branitelja, što znači da se polovica ipak odlučila na prodaju, s time da je vrijednost njihovih udjela preko 60 posto jer su očito prodavali oni s većim udjelima.
|
Fondu već dodjeljivane dionice ACI-ja i PBZ-a
Država je Braniteljskom fondu dodjeljivala i određeni broj dionica u ACI-ja i Privredne banke Zagreb na što je bila obvezna svaki put kad su u Fond ulazili novi udjeličari, kako bi pojedinačna vrijednost imovine koja pokriva svaki pojedini udio bila ista kao i na početku. Tako trenutačno više od tisuću branitelja čeka za upis svojih udjela i to već nekoliko godina jer Vlada nije Fondu prenijela imovinu koja bi povećala vrijednost Fonda na osnovi čega bi i oni stekli udjele. |
HDZ-ov saborski zastupnik i predsjednik saborskog odbora za ratne veterane Josip