Četvorka iz HAC-a – Jurica Prskalo, Marijo Lovrinčević, Goran Legac i Željko Kandžija – tako su dočekali da se brane sa slobode, nakon tri mjeseca što su proveli iza rešetaka. Bili su pritvoreni zbog opasnosti od utjecaja na svjedoke i bojazni da bi mogli prikriti dokaze. No, kad je jučer ispitan i posljednji svjedok, ispunjeni su i zakonski uvjeti da budu pušteni iz Okružnog zatvora u Remetincu. Pušteni su kasnije popodne, nakon što su se razdužili u Remetincu. Pred zatvorom su ih dočekali njihovi odvjetnici.

U međuvremenu, Županijsko državno odvjetništvo u Zagrebu podnijelo je zahtjev za proširenjem istrage protiv Slavena Žužula i to zbog nepravilnosti pronađenih u Skladgradnji, a u vezi plaćanja poreza. Riječ je o poreznom nadzoru koji je obavila splitska ispostava Porezne uprave, no Županijsko državno odvjetništvo u Zagrebu smatra da je riječ o zlouporabi položaja i ovlasti, te zlouporabi u gospodarskom poslovanju. Stoga je zatražilo da Žužul bude i dalje zadržan u pritvoru.

Operativna akcija Nesklad dovršena je lani u studenom, kad su Slaven Žužul i četvorka iz HAC-a uhićeni zbog sumnje da su radovi na bojanju dvaju tunela preplaćeni za 22 milijuna kuna. Nakon što joj je najprije bila blokirana cjelokupna imovina, Skladgradnja je otvorila poslovni račun s 22 milijuna kuna koji je i danas pod blokadom.
 
 
Izvor: Novi list
Autor: S. Ab.
Snimio D. KOVAČEVIĆ
Objavljeno: 9.2.2010.