Čelnici HAC-a pušteni iz pritvora, Žužul još u Remetincu
(Novi list)<br>Ispitani svi svjedoci, u Skladgradnji upitna porezna praksa<br>ZAGREB –Istražni sudac Ratko Ščekić odlučio je pustiti iz pritvora četvoricu iz afere Nesklad, osumnjičenih za malverzaciju pri bojanju tunela Sv. Rok i Mala Kapela, s tim da je petog osumnjičenika Slavena Žužula zadržao u pritvoru minimalno do sutra, jer Županijsko državno odvjetništvo traži da i dalje bude pritvoren, zbog novih sumnji da njegova tvrtka Skladgradnja nije pravilno plaćala porez.
Četvorka iz HAC-a – Jurica Prskalo, Marijo Lovrinčević, Goran Legac i Željko Kandžija – tako su dočekali da se brane sa slobode, nakon tri mjeseca što su proveli iza rešetaka. Bili su pritvoreni zbog opasnosti od utjecaja na svjedoke i bojazni da bi mogli prikriti dokaze. No, kad je jučer ispitan i posljednji svjedok, ispunjeni su i zakonski uvjeti da budu pušteni iz Okružnog zatvora u Remetincu. Pušteni su kasnije popodne, nakon što su se razdužili u Remetincu. Pred zatvorom su ih dočekali njihovi odvjetnici.
U međuvremenu, Županijsko državno odvjetništvo u Zagrebu podnijelo je zahtjev za proširenjem istrage protiv Slavena Žužula i to zbog nepravilnosti pronađenih u Skladgradnji, a u vezi plaćanja poreza. Riječ je o poreznom nadzoru koji je obavila splitska ispostava Porezne uprave, no Županijsko državno odvjetništvo u Zagrebu smatra da je riječ o zlouporabi položaja i ovlasti, te zlouporabi u gospodarskom poslovanju. Stoga je zatražilo da Žužul bude i dalje zadržan u pritvoru.