Zagreb, 16. kolovoza 2010.

DEMANTIJ

na informaciju „Josip Sapunar stavio mandat na raspolaganje“ objavljenu u Jutarnjem listu 16. kolovoza 2010. godine

Poštovani,

U tekstu koji je 16. kolovoza 2010. objavljen u Jutarnjem listu pod naslovom „Šef financija HAC-a odstupio zbog Jurak“ navedene su informacije kako sam stavio svoj mandat na raspolaganje i da sam jedan od sudionika sastanka u Vladi u proljeće 2007., a u vezi dodjeljivanja poslova Fimi mediji.

Obzirom da Jutarnji list nije zatražio službenu informaciju od Hrvatskih autocesta, a i mene osobno i objavio neslužbene i navodne informacije koje su prenijeli i neki drugi mediji molim Vas da sukladno Zakonu o medijima, a radi istinitog i objektivnog informiranja javnosti te novinarskoj etici objavite sljedeći demantij :

Nisam stavio svoj mandat na raspolaganje kako je danas objavio Jutarnji list, a prenjeli i neki mediji. Također želim razjasniti i demantirati navode o mom sudjelovanju na sastanku u Vladi u proljeće 2007., koji se opisuje u članku, jer nisam sudjelovao na tom sastanku.

S poštovanjem,

Hrvatske autoceste d.o.o.
Član Uprave
dr.sc. Josip Sapunar