Djelatnik HAC-a Crnogorcu vratio izgubljenu torbu s 10 tisuća eura i svim dokumentima!
(Jutarnji.hr)<br>SVAKA ČAST JURICA! <br>Crnogorac je nakon plaćanja goriva torbicu nakratko stavio na krov svoje Ford Fieste. Nešto se zamislio, sjeo i nastavio vožnju...
BENKOVAC - Ivo Jurica, 36-godišnji djelatnik Hrvatskih autocesta iz Benkovca, zaposlen na naplatnim kućicama "Dalmatine" u Pirovcu, u srijedu je osvijetlao osobni i obraz svih zaposlenika HAC-a nakon što je na zastavnoj traci kolnika autoputa uočio crnu torbicu. Zakočio je. Pokupio je, otvorio i potom punu eura dao se u operaciju povrata novca 31-godišnjem vlasniku, crnogorskom državljaninu Goranu Sadatu iz Ulcinja.
Primjer poštenja odigrao se na kilometar udaljenosti od Inine benzinske postaje Kozjak Jug u pravcu Splita kada je djelatnik Jurica, koji je inače bio na godišnjem odmoru, putovao za Sinj i selo Brnaze kod suprugine obitelji.
- Stao sam na pumpi,natočio gorivo i krenuo dalje put Splita - kazao nam je Jurica. - Kilometar nakon pumpe, potom sam s desna na zaustavnom traku uočio torbicu, zakočio, pokupio je i vratio se na pumpu. Tu sam je otvorio u prisustvi svojih kolega i bila je prepuna eura i dokumenata na ime crnogorskog državljanina. Torbu smo nakon toga zatvorili te pozvali policiju i kolege da ga zaustave i da se vrati, što je ubrzo i učinio. Bio je šokiran i iznenađen - nastavio je Jurica i pojasnio da je Crnogorac kazao kako je nakon plaćanja goriva torbicu nakratko stavio na krov svoje Ford Fieste.
Nešto se zamislio, sjeo i nastavio vožnju, pri čemu je torbica nakon nekih kilometar puta pala pokraj kolnika, dok je on cijelo vrijeme mislio da mu je ona na zadnjem sjedištu. - Uslijedilo je njegovo čašćenje svih zatečenih djelatnika, te mi je uporno iako sam odbijao, doslovno ugurao u ruke nagradu - opisao nam je događaj Ivo Jurica, pošteni i nadasve skromni suprug i otac jednogodišnjeg djeteta.
I Pažanin pronašao pa vratio torbicu s novcem