Ekskluzivno Slaven Žužul: Nisam igrač Ive Sanadera
(Dnevnik.hr)<br>Iz DNEVNIKA: 'Da sam novac razbacivao ne bi uspješno ni preživio'<br>Zagreb, 03.01.2011.<br>Slaven Žužul, vlasnik Skladgradnje, progovorio je ekskluzivno za Novu TV o najnovijoj aferi preplaćene dionice autoceste.
Sumnja se, naime, kako je upravo njegova tvrtka služila za transferiranje novca iz proračuna za gradnju sporne dionice na neke druge račune.
Žužul napominje kako je bio samo podizvođač te da ukupna vrijednost posla na dionici Dugopolje-Ravča koji je radio, ne prelazi 4 posto. Napomenuo je da je sav novac ostao na računu njegove tvrtke te da nije ničiji igrač pa ni Sanaderov.
''I danase neke stvari koje sam radio mi nisu plaćene''
''Ja sam naplatio poslove po nižim cijenama nego su one bile kod glavnih izvođača. Svaki od izvođača je meni oduzeo manipulativne troškove i ja nisam utjeca na nikakve cijene niti sam ja to dobro naplatio. Ja sam naplatio kao i ostali'', rekao je Žužul.
Dionica Dugopolje-Ravča preplaćena 740 milijuna kuna
U HAC-u šutnja, a bez komentara je i resorni ministar Božidar Kalmeta. No istrage u HAC-u nisu ni izdaleka gotove. Bivši direktori Mario Crnjak i Jurica Prskalo još su u pritvoru zbog suradnje s Fimi Medijom. Ugovori se prelistavaju i ostaje za vidjeti hoće li iz njih ispasti još pokoji skupocijeni WC.
Sumnja se da je dionica Dugopolje-Ravča preplaćena vrtoglavih 740 milijuna kuna. Dio dokumenata o izvedenim radovima, u čijem smo posjedu, pokazuje kako su se ondje preplaćivali izvantroškovnički poslovi.
Primjerice WC na odmorišu Mosor plaćen je, umjesto pola milijuna, gotovo tri milijuna kuna, a samo jedan koš za smeće HAC je plaćao 715 kuna. Oznaka na WC-u stajala je više od 400 kuna. Za iznos preplaćenogh novca moglo se izgraditi još 15-ak kilometara ceste.