Fimi-media zakuskama izvlačila novac iz HAC-a
(Novi list)<br>Otvaranje dionica autocesta nije moglo proći bez tvrtke Nevenke Jurak<br>Za organiziranje svečanosti otvaranja dionica autoceste građevinari su angažirali Fimi-mediju, a nakon isplate tvrtki Nevenke Jurak, namirivali su se kod Hrvatskih autocesta<br>
ZAGREB – Tvrtka Fimi-media u vlasništvu pritvorene poduzetnice Nevenke Jurak, s kojom su prema naputku vrha države morala poslovati sva ili gotovo sva javna poduzeća, novac od državnih tvrtki nije uzimala samo u direktnom odnosu naručitelj – davatelj usluga, nego je to činila i putem najvećih hrvatskih građevinskih poduzeća – onih koji su obavili najveći dio radova na izgradnji autocesta. Riječ je o tvrtkama Viadukt, Konstruktor Inženjering te Hidroelektra Niskogradnja. Spomenuta poduzeća na sebe bi preuzimala organiziranje svečanosti otvaranja pojedinih dionica autoceste, potom bi za te poslove angažirala tvrtku Fimi-media, a nakon što bi isplatili tvrtku Nevenke Jurak za iste iznose namirivali su se kod Hrvatskih autocesta.
Na ovaj način zaobilaženi su javni natječaji, a za Fimi-mediju iz HAC-a je izvučeno najmanje 1,4 milijuna kuna. Naš list u posjedu je dokumentacije kojima može dokazati sve ove tvrdnje.
Povrat kroz anekse
Ovaj model poslovanja s Fimi-medijom primijenjen je najmanje četiri puta. Prvi slučaj odnosi se na puštanje u promet dionice Dugopolje – Šestanovac (autocesta Zagreb – Split – Dubrovnik), drugi na puštanje u promet dionice