HAC-ovim "zviždačima" deset posto od prijavljene korupcije
(Novi list)<br>Prijavi korupciju, zaradi proviziju <br>Novim Kolektivnim ugovorom kaže se da će svatko tko prijavi korupciju dobiti deset posto, ali vraćenog novca...
Potez za smanjivanje korupcije?
Evo što o tome kaže članak 117. novog Kolektivnog ugovora: "Radniku nakon prijave o korupciji, a kojom se utvrdi da je poslodavac oštećen, npripada deset posto iznosa od utvrđene štete, po okončanju postupka utvrđivanja štete i naplati iste."
Ukoliko, dakle, radnik HAC-a prijavi korupcijski slučaj težak stotinu milijuna kuna, a takvih prijava je u HAC-u bilo, radniku će pripasti deset milijuna kuna ukoliko se njegova prijava pokaže osnovanom, odnosno ukoliko nakon provedenog postupka poduzeće uspije vratiti ukradeni novac. Takvih , pak, slučajeva - da su Hrvatske autoceste uspjele vratiti novac otuđen zahvaljuzjući korupcijskim slučajevima - još uvijek nismo zabilježili.
Objavljeno: 14. ožujka 2011.