HDZ-ov zastupnik si je uzeo čak dvije otpremnine
(24sata)<br>Predsjednik Nezavisnog cestarskog sindikata podigao je kaznenu prijavu protiv HDZ-ovca Željka Krapljana, zamjenika direktora u HAC-u<br>
- U tri godine je iz države izvukao dvije otpremnine. Jednu iz MORH-a od 209.000 kuna, a nakon što su ga smijenili s mjesta direktora sektora za naplatu cestarine u HAC-u, dobio je otpremninu od 140.000 kuna. Naravno, u HAC je stigao prema naredbi Ive Sanadera i za njega se nakon smjene izmislilo radno mjesto zamjenika direktora - tvrdi Stanić. U prijavi se tvrdi da je uzeo državni poticaj od 40.000 kuna, navodno za vikendicu. Sisački Vodovod, čiji je Krapljan bio predsjednik Nadzornog odbora 'navodno je otpisao dug restoranu koji je bio u vlasništvu Željka Krapljana'. Uz to, Samostalni odjel unutarnje kontrole predbacuje mu korištenje službenog auta tijekom godišnjeg odmora, protupravno uzimanje naknade za odvojeni život. Stanić dodaje da postoji ispis iz kojeg se vidi da je Krapljan išao u vikendicu u Vodice, a prijavljivao da je u tunelu Mala Kapela.
- Ovo izvješće Odjela je paušalno i smiješno. Godišnje odmore sam provodio u tunelima Sv. Rok i Mala Kapela, a imam službeni auto jer sam stalno na terenima. A i otpremnine su u skladu sa zakonom - tvrdi Krapljan.