Josip Pocrnić poznatiji kao "HAC-ov Buljubašić" dao otkaz
(Večernji list)<br>Fiktivni radnik <br>Josip Pocrnić dao je otkaz u HAC-u, a Nezavisni cestarski sindikat protiv njega je još ranije podnio kaznenu prijavu tvrdeći da je oštetio HAC za oko 700.000 kuna.
Josip Pocrnić, HAC-ov Buljubašić, kako ga je prozvao Nezavisni cestarski sindikat tvrdeći da prima plaću Hrvatskih autocesta, a ne radi ništa, dao je otkaz u tom javnom poduzeću. Uprava HAC-a dala je suglasnost na njegov zahtjev za raskidom radnog odnosa 9. veljače, a on mu je, nakon što je iscrpio mogućnost godišnjeg odmora i sl., prestao 5. ožujka, potvrdili su nam danas u Hrvatskim autocestama.Pocrnić je službeno bio zaposlen u Sektoru za održavanje na mjestu vozača u Brinju od 2006. godine, međutim, bivša uprava HAC-auvjeravala je kako je radio na poslovima sigurnosti.
Sindikat je pak tvrdio kako je Pocrnić fiktivno zaposlen te je protiv njega bio podnio i kaznenu prijavutvrdeći da je Pocrnić oštetio HAC za 700-ak tisuća kuna budući da je četiri godine primao plaću veću od pet tisuća kuna, ali i naknadu za troškove putovanja između 1200 i 1500 kuna, koristio je službeno vozilo... U tih 700.000 kuna sindikat je uračunao i zdravstveno te mirovinsko osiguranje koje je HAC plaćao Pocrniću. Mijat Stanić, predsjednik toga sindikata,kaže kako je bivša uprava HAC-a Pocrniću dala lažni alibi, odnosno ustvrdila da je on od uprave dobivao usmene naloge što će raditi za HAC.