WC-i vrijedni milijune kuna sada su - zatvoreni
 

Dva WC-a na odmorištu Mosor na autocesti između Dugopolja i Ravče Hrvatske autoceste platile su čak 3,5 milijuna kuna!

Prema dokumentaciji koja je u posjedu Večernjeg lista, konzorcij domaćih građevinskih tvrtki, predvođen splitskim Konstruktorom, za gradnju dvaju WC-a na odmorištu Mosor na sjevernoj i južnoj strani autoceste prikazao je izvantroškovničke radove u iznosu od čak tri milijuna kuna, a što su im u HAC-u uredno odobrili.

Primjer astronomske cijene WC-a na Dalmatini od Splita prema Pločama pokazuje kako su se napuhavale cijene u cestogradnji i kako se izvlačio novac. USKOK i policija intenzivno istražuju upravo malverzacije na dionici autoceste od Dugopolja i Ploča i sumnjaju da je tu ukradeno oko 100 milijuna eura.

Pod posebnim povećalom istražiteljima upravo su odmorišta na autocesti.

Cijelu priču o novom skandalu vezanom uz Hrvatske autoceste pročitajte u sutrašnjem tiskanom izdanju Večernjeg lista.
 
 
Izvor: Večernji list
Piše: VL
Foto: ''''Ivo Cagalj/PIXSELL''''
Objavljeno: 3. 1. 2011.