»Zapovjedne odgovornosti nema. Ja ne mogu odgovarati za čitav niz tvrtki koje se nalaze u mojem resoru i ako se u tim tvrtkama nešto dogodi na bilo kojoj razini. To je jednostavno nemoguće«, rekao je Kalmeta novinarima uoči današnje sjednice Vlade, komentirajući uhićenja čelnih ljudi HAC-a.

Dodao je da je već ranije sam inicirao, kako je rekao, raščišćavanje u nekim javnim poduzećima tako da se »apsolutno ne osjeća odgovornim«.

Nema baš nikakve moje dgovornosti, nema razloga da dam mandat na raspolaganje, poručio je.

»Pravna država i institucije pravne države rade svoj posao. Treba ih pustiti da u miru rade«, rekao je ministar.

Upitan vjeruje li u nevinost uhićenih, odgovorio je kako je svatko nevin dok mu se ne dokaže krivnja, te da treba pričekati kraj istrage.

Ponovio je svoju ocjenu da je klima unutar HAC-a bila loša i da je zbog toga došlo do smjena u toj tvrtki, a uhićenja su, rekao je, »jedan novi moment«.

Upitan bi li »zbog loše klime u javnosti« mogao odstupiti s mjesta ministra, odgovorio je kako o toj klimi »javnost kaže ono što misli na izborima«.

A na izborima na koje je izlazio, kaže, od parlamentarnih do lokalnih, »klima je uvijek bila jako dobra«.

»Kad se ona promijeni, budite sigurni da me neće trebati nagovarati«, rekao je i dodao da se ne smatra nesmjenjivim.

»Ne, ne mislim da sam nesmjenjiv i da sam najpametniji. To sigurno ne mislim«, odgovorio je Kalmeta novinarima na pitanje smatra li da je nesmjenjiv dok god ima dobar rezultat na izborima. (Hina)
 
 
Izvor: Novi list
Objavljeno: 26.11.2009.