Podsjetimo, Sapunar je prije pet dana izašao iz pritvora. Uhićen je sredinom studenog s bivšim direktorom autoceste Rijeka-Zagreb Zlatkom Korparom i dvojicom bivših predsjednika uprave Marijom Crnjakom i Juricom Prskalom. Osumnjičeni se terete za više kaznenih djela zlouporabe položaja i ovlasti, među ostalim, i za poslove koje su dodjeljivali bez javnog natječaja.

Sapunarov odvjetnik Veljko Miljević, ranije izjavio da je Sapunar iznosio obranu pred USKOK-ovim istražiteljima i priznao nedjelo koje mu se stavlja na teret. Preostala trojica HAC-ovih čelnika osumnjičenih da su iz te javne tvrtke preko marketinške agencije "Fimi media" izvukli 26 milijuna kuna ostala su u pritvoru.

Večernji listi piše kako je Sapunar, navodno, istražiteljima priznao krivicu i kao nalogodavca prozvao upravo resornog ministra Kalmetu.

Nakon izlaska iz pritvora Sapunar je sutradan došao na posao u HAC, što je bio presedan jer je bio u pritvoru kako bi ga se spriječilo da ponovno počini isto kazneno djelo. Iako su ostali osumnjičenici iz HAC-ovih afera, dok su bili u pritvoru, svi smijenjeni pa čak i dobili otkaz, Sapunaru se to nije dogodilo do danas, piše Večernji list.
 
 
Izvor: Dnevno.hr
Autor: dnevno.hr
Objavljeno: 21. 12. 2010.