Istupajući kao član predsjedništva stranke na konvenciji županijskog SDP-a u Bjelovaru Zvonimir Mršić, saborski zastupnik i gradonačelnik Koprivnice dotakao se i svoje, u posljednje vrijeme; omiljene teme izgradnje auto-ceste, takozvanog bjelovarsko-podravskog ipsilona.

Podsjećajući da mu vladajući unatoč njegovu traženju nisu željeli pokazati ugovor između investitora Hrvatskih auto cesta i izvođača radova, pravdajući to poslovnom tajnom, kazao je da je ipak svojim kanalima dobio ugovor i pregledavajući ga shvatio zašto ga kriju od javnosti.

- U ugovoru stoji da će izvođač radova za obavljanje nadzora nad gradilištem kupiti ukupno četiri vozila investitoru, dva za dionicu prema Bjelovaru i dva za onu prema Koprivnici, ukupne vrijednosti oko 2,5 milijuna kuna – tvrdi Mršić napominjući da nema nikakve logike da Hrvatske auto-ceste podižu kredit koji će u konačnici otplaćivati hrvatski građani da bi platile izvođaču radova vozila koja i sami mogu kupiti a pritom već imaju svoj vozni park.

Tvrdeći da je to tek jedan od razloga zašto se krije ugovor i da ih vjerojatno ima još čitav niz drugih, Mršić ističe da je
skandalozno i to da je ugovor sklopljen prije nego se uopće zna gdje je trasa auto-ceste, prije nego imamo troškovnike i prije nego imamo glavni izvedbeni projekt. Tvrdeći da je sve samo jedna velika fikcija Mršić poziva vladajuće da to demantiraju ako uopće imaju za to argumente.
 
 
Izvor: Večernji list
Piše: Darko Marčinković/VLM
Foto: Marijan Sušenj/Pixsell
Objavljeno: 16. 4. 2011.