Mršić: Država je privatnicima kupila vozila i platila radove
(Večernji list)<br>Kritike<br>Zvonimir Mršić u Bjelovaru optužio vladajuće zbog<br>bjelovarsko-podravskog ipsilona.<br>
Istupajući kao član predsjedništva stranke na konvenciji županijskog SDP-a u Bjelovaru Zvonimir Mršić, saborski zastupnik i gradonačelnik Koprivnice dotakao se i svoje, u posljednje vrijeme; omiljene teme izgradnje auto-ceste, takozvanog bjelovarsko-podravskog ipsilona.
Podsjećajući da mu vladajući unatoč njegovu traženju nisu željeli pokazati ugovor između investitora Hrvatskih auto cesta i izvođača radova, pravdajući to poslovnom tajnom, kazao je da je ipak svojim kanalima dobio ugovor i pregledavajući ga shvatio zašto ga kriju od javnosti.
- U ugovoru stoji da će izvođač radova za obavljanje nadzora nad gradilištem kupiti ukupno četiri vozila investitoru, dva za dionicu prema Bjelovaru i dva za onu prema Koprivnici, ukupne vrijednosti oko 2,5 milijuna kuna – tvrdi Mršić napominjući da nema nikakve logike da Hrvatske auto-ceste podižu kredit koji će u konačnici otplaćivati hrvatski građani da bi platile izvođaču radova vozila koja i sami mogu kupiti a pritom već imaju svoj vozni park.
Tvrdeći da je to tek jedan od razloga zašto se krije ugovor i da ih vjerojatno ima još čitav niz drugih, Mršić ističe da je
skandalozno i to da je ugovor sklopljen prije nego se uopće zna gdje je trasa auto-ceste, prije nego imamo troškovnike i prije nego imamo glavni izvedbeni projekt. Tvrdeći da je sve samo jedna velika fikcija Mršić poziva vladajuće da to demantiraju ako uopće imaju za to argumente.
Podsjećajući da mu vladajući unatoč njegovu traženju nisu željeli pokazati ugovor između investitora Hrvatskih auto cesta i izvođača radova, pravdajući to poslovnom tajnom, kazao je da je ipak svojim kanalima dobio ugovor i pregledavajući ga shvatio zašto ga kriju od javnosti.
- U ugovoru stoji da će izvođač radova za obavljanje nadzora nad gradilištem kupiti ukupno četiri vozila investitoru, dva za dionicu prema Bjelovaru i dva za onu prema Koprivnici, ukupne vrijednosti oko 2,5 milijuna kuna – tvrdi Mršić napominjući da nema nikakve logike da Hrvatske auto-ceste podižu kredit koji će u konačnici otplaćivati hrvatski građani da bi platile izvođaču radova vozila koja i sami mogu kupiti a pritom već imaju svoj vozni park.
Tvrdeći da je to tek jedan od razloga zašto se krije ugovor i da ih vjerojatno ima još čitav niz drugih, Mršić ističe da je
skandalozno i to da je ugovor sklopljen prije nego se uopće zna gdje je trasa auto-ceste, prije nego imamo troškovnike i prije nego imamo glavni izvedbeni projekt. Tvrdeći da je sve samo jedna velika fikcija Mršić poziva vladajuće da to demantiraju ako uopće imaju za to argumente.
Izvor: Večernji list
Piše: Darko Marčinković/VLM
Foto: Marijan Sušenj/Pixsell
Objavljeno: 16. 4. 2011.