Nitko ne želi audi A6 koji je za HAC kupljen za 411 tisuća kuna
(Večernji list)<br>Afera limuzine<br>U prodaju ide i VW touareg koji je plaćen čak 409.663 kn. Uprava HAC-a prodaje ih jer nakon smjena upravu čine samo dva čovjeka.
Hrvatske autoceste od prosinca ne mogu prodati audi A6 3,0 TDI quattro, jednu od famoznih limuzina kojima se počastila bivša uprava, a zbog kojih se svojedobno podigla velika bura. HAC za auto koji je vozio jedini ‘preživjeli’ član uprave Josip Sapunar traži 300.000 kuna, a auto je plaćen čak 411.365 kuna.
U prodaju ide i VW touareg koji je plaćen čak 409.663 kn. Uprava HAC-a prodaje ih jer nakon smjena upravu čine samo dva čovjeka. U vlasništvu su ostala i dva audija A6 (voze ih Sapunar i predsjednik uprave Stjepko Boban) te toyota land cruiser. Navodno je garažiran još jedan audi A6 za eventualnog trećeg člana uprave. Auti su kupljeni preko izvođača radova (Viadukta i Swietelskog), u sklopu ugovora za gradnju autocesta, a afera je nastala jer su se čelnici nagradili limuzinama koje su stajale gotovo pola milijuna kuna.
Izvor: Večernji list
Foto: vl
Piše: ipš/VLM
Objavljeno: 25.4.2010.