Predsjednik Sindikalne podružnice Hrvatske autoceste i predsjednik Nezavisnog cestarskog sindikata Mijat Stanić podnio je opsežno izvješće o radu u protekle četiri godine, s podrobnom analizom poteškoća na koje se nailazilo u posljednjih godinu dana. S najvećim dijelom toga izvješća upoznato je cijelo članstvo na sastancima po tehničkim jedinicama i naplatnim postajama održanim u protekla dva mjeseca.
 
Smjer razvoja Sindikalne podružnice Hrvatske autoceste i Nezavisnog cestarskog sindikata očigledno je dobar – potvrda je u sve više novih članova i u činjenici da taj rad prepoznaje i za članstvo se obraća sve više radnika iz drugih cestarskih tvrtki. Opredjeljenje je Sindikata voditi brigu o svakom pojedincu, ne samo o velikim skupinama radnika, stoga se ukazuju potrebe za angažiranjem sve većega broja sindikalnih aktivista, jačanjem sindikalnog ustroja i posebno uloge sindikalnih povjerenika u organizacijskim jedinicama, a također i sve većem posvećivanju osnovnom sindikalnom poslu – kolektivnom pregovaranju.
 
Upravo u navedenim činjenicama leži razlog zašto je Mijat Stanić zamolio Skupštinu da ga se više ne predlaže i ne bira za predsjednika Podružnice Hrvatske autoceste, da ne mora rješavati sve svakodnevne poslove i stotine telefonskih poziva, jer će tako moći puno više dati kao predsjednik Nezavisnog cestarskog sindikata, a to znači da će se moći više angažirati u rješavanju bitnih problema i u Hrvatskim autocestama.
 
Za novoga predsjednika Sindikalne podružnice izabran je Anđelko Kasunić iz TJO Brinje, a članovi ga mogu dobiti na mobitel broj 099 3231 558. Anđelko je do sada bio sindikalni povjerenik za TJO Brinje. Radi kao referent-skladištar.
 
Za dopredsjednika Podružnice izabran je Stjepan Štimac.
 
U Nadzorni odbor Podružnice izabrani su Robert Kurteš, Petar Ćorak i Goran Janošević.
 
Izabran je i Sud časti Podružnice u sastavu Miljenko Šalina, Mario Andrašek i Stjepan Štimac.
 
Također je izabrano i dvanaesteročlano Statutarno povjerenstvo, jer treba pažljivo isplanirati promjene Statuta Sindikata, koje će uslijediti, da bi se bolje moglo odgovoriti na izazove ovoga vremena.
 
U ime skupštine zahvalu Mijatu Staniću za dosadašnji rad u Podružnici kao i buduće zalaganje izrazio je Ibrahim Muminović.
 
Ovdje upućujemo čestitke novoizabranome predsjedniku Sindikalne podružnice Hrvatske autoceste Anđelku Kasuniću i želimo mu uspješan rad.
 
Radno predsjedništvo
Radno predsjedništvo
 
Mijat Stanić
Predsjednik Nezavisnog cestarskog sindikata Mijat Stanić
 
Anđelko Kasunić i Mirjana Borovčak
Novi predsjednik Podružnice Hrvatske autoceste Anđelko Kasunić i Mirjana Borovčak
 
Ratko Kardum
Predsjednik Skupštine Podružnice Hrvatske autoceste Ratko Kardum
 
Članovi skupštine
Članovi skupštine
 
Članovi skupštine 2
Članovi skupštine
 
Članovi skupštine 3
Članovi skupštine
 
Članovi skupštine 4
Članovi skupštine