Otkrivamo: Plaćali 5 do 10 tisuća eura za rad na autocesti
(Dnevnik.hr/NovaTV)<br>Jedan od aktera ekskluzivno je progovorio za Novu TV.<br>I dalje pljušte optužbe za korupciju u Hrvatskim autocestama. Ovog puta riječ je o plaćanju mita za posao na naplatnim kućicama.
Navodno, i do deset tisuća eura trebalo je platiti djelatniku HAC-a koji dalje rješava stvari. Samo u Slavonskom Brodu devetero prevarenih policiji je prijavilo da su ostali i bez posla i bez novca. Jedan od aktera ekskluzivno je progovorio za Novu TV. Točnije, čovjek koji tvrdi da je bio posrednik u davanju mita. Anti Zirdumu kako kaže prije godinu dana obećano je zaposlenje za sina na HAC-ovim naplatnim postajama. No to je trebalo i platiti eurima, preko posrednika. ''On je tražio deset tisuća ispočetka ali mi smo rekli da od toga nema ništa. Onda na kraju uz neko cjenkanje sišlo je na šest tisuća'', ispričao je Zirdum. Posrednik mu je tvrdio da je veza HAC-ovac, Mato Šarčević.
''Nije mi svejedno i nije mi lako, pogotovo zato što tu ima i mojih prijatelja i mojih kolega. Novac je išao gospodinu Mati Šarčeviću, je li on za neke štićenike ili neke druge ljude, ja u to ne ulazim. Mato je uvijek tražio više, ako se može više, čak postoji takozvani cjenik od tri tisuće do deset tisuća eura'', rekao je posrednik. Šarčević je bivši vozač člana Uprave Ivice Mlinarevića, a sada surađuje s direktorima sektora za održavanje Stjepanom Klarićem i Željkom Krapljanom. Optužbe demantira preko svog odvjetnika.