Tko su ti ljudi i otkuda dolaze? Kome služe? Tko im je dao pravo da trguju onim što nikad nije bilo njihovo, onim što se ne može prodavati niti kupovati?

Pod pritiskom privatnog kapitala stradavaju ljudi, državna imovina, kulturna dobra, tradicija i običaji. Kapitalu je sve dopušteno i pred njim se klanjaju i vlast i institucije našeg društva. Narod nije birao vlast da štiti interese kapitala nego naroda. Ovdje se uništava dugo stvarana kultura i tradicija, gazi se ljudsko dostojanstvo, a oni koji se tome opravdano opiru, javno se ponižavaju i kažnjavaju. Pred očima svih nas ubija se i kultura i tradicija, a s tim i dio nas i našeg identiteta.

Ne mogu se ne sjetiti govora Vlade Gotovca ispred vojne komande 1991. godine upućenog generalima JNA kad je govorio: ,,''U Navari se umiralo od srama.'' I mi Hrvati, kad bi nam uzeli ovo dostojanstvo, kad bi nam uzeli ovu ljubav, i mi bismo umirali od srama! A oni - ta strašila - nemaju od čega umrijeti jer nemaju ni dostojanstva, ni ljubavi, i ne mogu imati srama! Smrt je već u njima." Samo ovaj puta nema generala ni JNA. Ovaj puta na mirne prosvjednike, kao na razbojnike šalju se dobro naoružani policajci, naša djeca. Do brutalnog obračuna ostao je još samo jedan korak. Je li moguće da se vlast toliko odvojila od naroda i da ne razumije njegove potrebe?

Nakon oglušenja vlasti na sva vaša upozorenja i akcije koje ste proveli da bi zaštitili i sačuvali Varšavsku, mirni prosvjed i pasivni otpor jedini su preostali načini da se izborite za svoja prava. U svoje i u ime Nezavisnog cestarskog sindikata dajem vam punu potporu u pravednoj borbi do potpunog ostvarenja cilja.
 
Predsjednik Sindikata
Mijat Stanić
 
 
Više o današnjim zbivanjima u Varšavskoj pročitajte ovdje
 
 
Kratki izbor članaka s hrvatskih portala o današnjim događajima u Varšavskoj:
 
 
index.hr
jutarnji.hr
business.hr
vecernji.hr
24sata.hr
tportal.hr
net.hr/danas.hr