Datum održavanja prosvjednog skupa:
21.3.2009. g.
 
Početak skupa:
u 12.00 sati
 
Mjesto održavanja:
pred upravnom zgradom Hrvatskih autocesta u Zagrebu, Širolina 4
 
 
 

Radnici HAC-a

Ne dajte se zbuniti

u pitanju su HAC i naša radna mjesta

Posljednjih dana zasuti smo oprečnim informacijama i nebitnim sitnicama, naručenim vijestima kojima je svrha odvlačenje pažnje od bitnih problema. Samo jedno je bitno:

Žele nas razbiti, prodati za sitne novce i rastjerati! Mi to ne smijemo dozvoliti! Nema popravnog ispita, što izgubimo, izgubili smo zauvijek.

Sada nije vrijeme za nikakve promjene i reorganizacije. Nad glavom nam visi koncesija za najprofitabilnije pravce, a to znači: otkazi, smanjenje plaća, skuplja cestarina, lošije održavane i nesigurnije autoceste. Neprofitabilni pravci kad ostanu „sami“ brzo bi zapali u financijske probleme, što bi značilo smanjenje plaća i otkazi. Moramo to spriječiti.

Zato Nezavisni cestarski sindikat organizira prosvjed 21. ožujka 2009. godine u Zagrebu ispred Upravne zgrade HAC-a u Širolinoj 4.

Ne idemo pred Vladu, okupljanje ispred Vlade na Markovom trgu je zabranjeno. Na zabranu okupljanja na Markovu trgu pristale su sve središnjice osim naše, Nezavisnih hrvatskih sindikata. Širolina 4 nije pogrešno mjesto, jer Upravu HAC-a imenuje ta ista Vlada koja želi naše autoceste dati pod koncesiju. Svjedoci smo koncesije na pravcu Zagreb Macelj, kad nitko ništa nije znao kao ni sada, kad su padala velika obećanja od strane Vlade, a onda kao grom iz vedra neba, otkazi i duplo manje plaća, radnici prepušteni sami sebi bez ikakvih objašnjenja. Samo lud čovjek može sebi dozvoliti da ga dva puta zmija ugrize iz iste rupe.

Zato Vas pozivamo, okupite se u što većem broju da pokažemo Vladi i Upravi što mislimo o koncesijama.

Koncesijom ne gube samo radnici HAC-a nego svi građani Republike Hrvatske i buduća pokoljenja. Uskoro će i ostali biti uključeni.

Idemo korak po korak i ne smijemo odustati. Nitko nas ne smije zbunjivati. Tko ne želi pomoći neka se makne.

Prvi korak je prosvjed u Širolinoj i pokretanje inicijative za potpisivanje peticije protiv koncesije. Slijedi proširivanje akcije na sve koji nam žele pomoći. Zajednički je problem, bit će zajednička i borba. Slijede prosvjedi, pa i referendum ako bude potrebno. Svaki idući prosvjed bit će masovniji.

dosta rasprodaje, ne damo svoje