Pritisci iz rukovodne strukture HAC-a na radnike da se iščlanjuju iz NCS-a
U posljednja dva dana krenula je opet kampanja protiv Nezavisnog cestarskog sindikata, pa tako pojedini šefovi odjela, ili vođe grupa, ili neko drugo nagrađeno mjesto, nazivaju svoje podređene po tehničkim jedinicama i traže da se iščlane iz NCS-a, i učlane u SRCHA; o svemu ovome imamo pisane dokaze i izjave radnika kojima je dosta maltretiranja od strane tih malih šefića koji moraju zadržati svoju fotelju pa će izvršiti sve i svašta, jer ipak su oni osigurali posao svojoj djeci na dobrim pozicijama.
OPET KRIVI ????
U posljednja dva dana krenula je opet kampanja protiv Nezavisnog cestarskog sindikata, pa tako pojedini šefovi odjela, ili vođe grupa, ili neko drugo nagrađeno mjesto, nazivaju svoje podređene po tehničkim jedinicama i traže da se iščlane iz NCS-a, i učlane u SRCHA; o svemu ovome imamo pisane dokaze i izjave radnika kojima je dosta maltretiranja od strane tih malih šefića koji moraju zadržati svoju fotelju pa će izvršiti sve i svašta, jer ipak su oni osigurali posao svojoj djeci na dobrim pozicijama.
Radi se o tome da su neki operateri u centralama za praćenje prometa nazivani telefonom, a nekima su poslani i mail-ovi da se iščlane iz NCS-a, a učlane u SRCHA od strane njihovog šefa grupe, a isto to je učinjeno i s električarima od pojedinih šefića.
Samo da podsjetimo:
§ 28.05.2008. godine, na sastanku s Upravom, NCS je ukazao na probleme dežurstva električara kod kuće i tražio da se za vrijeme kućnog dežurstva odobri korištenje službenog automobila (od tada se električari koriste službenim autom za vrijeme dežurstva).
§ Sada smo ukazivali na probleme rada u tunelima za vrijeme pojačanog prometa.
A gdje su oni bili?
Pritiscima misle nešto napraviti (nas oslabiti), a možemo im poručiti: što oni više pritišću, to se kod ljudi stvara veći bunt, to nam više ljudi dolazi. Nama ne trebaju direktori, zamjenici, šefići, ni njihovi poltroni za prikupljanje članstva, jer samim time se vidi tko je tko.
Za što smo mi krivi?
Nismo dopustili koncesiju, nismo htjeli predložiti osnivanje tvrtke kćeri jer smo smatrali da će to uništiti tvrtku, što bi se i dogodilo, a to nam sad tek priznaju i članovi Uprave i svi stručnjaci na području ekonomije. Nismo dopustili smanjenje plaće za deset posto (od tuda ova zadnja hajka na nas), a samo sa kriznim porezom gubimo jako puno naših primanja, a kamoli da još damo deset posto. Ako smo za to krivi, ponosimo se time i obećavamo da ćemo i dalje biti tako krivi.
NCS priprema ustavnu tužbu
Nezavisni cestarski sindikat priprema ustavnu tužbu za sve svoje članove, za ukidanje i povrat „HARAČA“, jer jedino na taj način će se, ako dođe do poništenja zakona, moći tražiti povrat oduzetih sredstava.
Citati iz pisma jedne gospođe upućeno Vladi RH „… ako smo rat prošli bez „ratnog“ poreza, kako se usuđujete sad mi nametati „krizni“ porez, ja samo želim raditi i od rada živjeti, želim ne znati kako mi se zove predsjednik, ministar, gradonačelnik, želim da taj radi i ne zavlači stalno ruku u moj džep…“.