OPET KRIVI ????

U posljednja dva dana krenula je opet kampanja protiv Nezavisnog cestarskog sindikata, pa tako pojedini šefovi odjela, ili vođe grupa, ili neko drugo nagrađeno mjesto, nazivaju svoje podređene po tehničkim jedinicama i traže da se iščlane iz NCS-a, i učlane u SRCHA; o svemu ovome imamo pisane dokaze i izjave radnika kojima je dosta maltretiranja od strane tih malih šefića koji moraju zadržati svoju fotelju pa će izvršiti sve i svašta, jer ipak su oni osigurali posao svojoj djeci na dobrim pozicijama.

Radi se o tome da su neki operateri u centralama za praćenje prometa nazivani telefonom, a nekima su poslani i mail-ovi da se iščlane iz NCS-a, a učlane u SRCHA od strane njihovog šefa grupe, a isto to je učinjeno i s električarima od pojedinih šefića.

Samo da podsjetimo:

§ 28.05.2008. godine, na sastanku s Upravom, NCS je ukazao na probleme dežurstva električara kod kuće i tražio da se za vrijeme kućnog dežurstva odobri korištenje službenog automobila (od tada se električari koriste službenim autom za vrijeme dežurstva).

§ Sada smo ukazivali na probleme rada u tunelima za vrijeme pojačanog prometa.

09.09.2008. godine, održan je prvi sastanak referenata za praćenje prometa i pogona u tunelima, te centralista, s direktorom Sektora i vodećim ljudima za problematiku rada u centrima za praćenja prometa, a na inicijativu NCS-a. Tada je obećano da će se problematika u centrima za praćenja prometa riješiti, a do danas nije napravljeno ništa (a skoro je prošlo godinu dana), osim što se osnovao Odjel gdje se mogu zaposliti nepravedno smijenjeni voditelji tehničkih jedinica.
 

A gdje su oni bili?

Pritiscima misle nešto napraviti (nas oslabiti), a možemo im poručiti: što oni više pritišću, to se kod ljudi stvara veći bunt, to nam više ljudi dolazi. Nama ne trebaju direktori, zamjenici, šefići, ni njihovi poltroni za prikupljanje članstva, jer samim time se vidi tko je tko.

Pozivam i dalje radnike da nam prijavljuju pritiske, a mi ćemo postupati dalje, i prema međunarodnim institucijama ako treba.
 

Za što smo mi krivi?

Nismo dopustili koncesiju, nismo htjeli predložiti osnivanje tvrtke kćeri jer smo smatrali da će to uništiti tvrtku, što bi se i dogodilo, a to nam sad tek priznaju i članovi Uprave i svi stručnjaci na području ekonomije. Nismo dopustili smanjenje plaće za deset posto (od tuda ova zadnja hajka na nas), a samo sa kriznim porezom gubimo jako puno naših primanja, a kamoli da još damo deset posto. Ako smo za to krivi, ponosimo se time i obećavamo da ćemo i dalje biti tako krivi.

Šefiće smo prijavili Upravi i tražili za njih otkaz, a ako ova Uprava ništa ne napravi, imamo sve dokumentirano i ja obećavam svim radnicima da ćemo te šefiće, poslovođe, koji sada maltretiraju radnike, prijavljivati svakoj slijedećoj Upravi jer maltretiranje radnika ne zastarijeva i nećemo stati dok se pravilno ne sankcioniraju.
 

NCS priprema ustavnu tužbu

Nezavisni cestarski sindikat priprema ustavnu tužbu za sve svoje članove, za ukidanje i povrat „HARAČA“, jer jedino na taj način će se, ako dođe do poništenja zakona, moći tražiti povrat oduzetih sredstava.

Citati iz pisma jedne gospođe upućeno Vladi RH „… ako smo rat prošli bez „ratnog“ poreza, kako se usuđujete sad mi nametati „krizni“ porez, ja samo želim raditi i od rada živjeti, želim ne znati kako mi se zove predsjednik, ministar, gradonačelnik, želim da taj radi i ne zavlači stalno ruku u moj džep…“.

Mislimo da je ovo mišljenje većine radnika i zato pripremamo ustavnu tužbu.
 
 
Anđelko Kasunić,
predsjednik Podružnice Hrvatske autoceste