Radnici na naplatnim kućicama (zasad) neće ostati bez posla
(Slobodna Dalmacija)<br>IZ HAC-a demantiraju da banke uvjetuju novi kredit - otpuštanjem djelatnika i UVO
Naime, oko 900 ljudi koji rade na HAC-ovim naplatnim kućicama, od kojih ih je nekoliko stotina zaposleno na području Dalmacije, mogli bi zaboraviti na sve ljetne radosti ako se potvrde informacije iz jednih dnevnih novina prema kojima HAC, da bi dobio povoljniji kredit od neke od europskih razvojnih banaka, treba racionalizirati poslovanje, tj. otpustiti zaposlene na naplatnim kućicama i zamijeniti ih beskontaktnim sustavima, poput ENC-a, smart kartica ili vinjeta.
Tu je riječ o osiguravanju pozicija u tvrtki koja bi bila neovisna o vlasti, koju pojedinci žele izdvojiti iz političkih priča jer su izbori uskoro, a to bi značilo da su zacementirali svoje pozicije neovisno o tome koja će stranka pobijediti na izborima – smatra Stanić, kojega čudi da se najavljuju takvi rezovi jer smatra da, ako bi se trebalo rezati, onda bi se to trebalo napraviti u malverzacijama opterećenom sektoru gradnje, u kojemu su, na primjer, “tuneli duplo naplaćeni”, a ne u osnovnim sektorima autocesta – održavanju ili naplati.