"Radnika u HAC-u nema previše, ali su prezaposleni nepotrebnim poslovima"
(Index.hr)<br>MIJAT STANIĆ, predsjednik Nezavisnog cestarskog sindikata (NCS), reagirao je na jučerašnji Indexov tekst naslovljen "HAC platio 12 milijuna kuna za posao koji su sami mogli obaviti bez ikakvog troška" zbog navoda da u Hrvatskim autocestama ima više od 1000 prekobrojnih radnika.
Stanić ističe kako je morao reagirati jer su neki unutar HAC-a to protumačili kao njegovu izjavu, a on se, kako kaže, s tom konstatacijom ne slaže. "Radnici su i prezaposleni, ali često na nepotrebnim poslovima (prekomjerno košenje trave i slično), dok kooperanti preskupo naplaćuju ono što bi mi sami mogli napraviti", tvrdi Stanić.
Šef NCS-a osjetio je potrebu i da pojasni navod kako je HAC farbanje tunela moglo koštati 20.000 eura umjesto 43 milijuna kuna koliko je plaćeno kooperantskoj tvrtki.
Foto: NCS