Sagrađene autoceste neće u koncesiju
(Vjesnik) ZAGREB - Sagrađene dionice autocesta u Hrvatskoj neće se davati u koncesiju, potvrdilo je u utorak Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture.
U Ministarstvu podsjećaju na odgovor koji je ministar Božidar Kalmeta 20. ožujka dao na upit Nezavisnog cestarskog sindikata - podružnice Hrvatske autoceste, u kojem kaže da je nakon provedene temeljite analize odlučeno da se sagrađene dionice autocesta neće davati u koncesiju. Davanje autocesta u koncesiju jedna je od ideja iznesenih na Ekonomskom vijeću za svladavanje posljedica ekonomske krize i recesije. Pritom se spominjala autocesta Zagreb-Lipovac kojom gospodari državna tvrtka Hrvatske autoceste. Ta autocesta ima najveći udjel u prihodima od svih autocesta u Hrvatskoj, jer je na njoj cijele godine velik promet. Ukupni prihod koncesionara od cestarina prošle godine iznosio je 2,01 milijardu kuna (bez PDV-a). [Hina]