Ovrhe koje je nekoliko općina i gradova pokrenulo protiv Hrvatskih autocesta zbog neplaćanja komunalnih naknada potaknule su Nezavisni cestarski sindikat na podnošenje prijave DORH-u.

Kako piše
tportal, sindikat traži ispitivanje zakonitosti tih ovrha jer smatraju da se iza njih krije želja dvojice HDZ-ovih ministara Kalmete i Milinovića da se pred biračima prikažu u najboljem svjetlu.

Naime, radi se o općinama i gradovima Zadarske i Ličko-senjske županije koje traže od HAC-a 130 milijuna kuna zbog naplate komunalne naknade.

Sindikat tvrtdi kako su ti zahtjevi nezakoniti jer se pozivaju na Pravilnik o komunalnoj naknadi iz 2006. godine, a ceste koje je na tom području gradio HAC puštene su u promet 2002. i 2003. godine.

U sindikatu posebno ističu čunjenicu kako je ministar Kalmeta do sad bio protiv toga da gradovi i općine komunalni doprinos naplaćuju od HAC-a. No, dodaju, očito je jedno priča za javnost, a drugo pasivnost koju pokazuje u rješavanju tog problema.
 
 
Izvor: Nacional.hr
Autor: Nacional.hr
Objavljeno: 12. 5. 2011.