NCS, koji okuplja većinu zaposlenih u HAC-u, smatra da je to uvod u privatizaciju ili, kako navode, “kutlizaciju” kompanije. Prema njihovu mišljenju, za to su krivi Uprava i vlasti koje su trošile novac tvrtke, a sada pokušavaju nametnuti tezu da su radnici na naplati djelomični krivci za loše stanje. Predsjednik NCS-a Mijat Stanić podsjeća na 15 najvećih afera kojima su iz HAC-a iscurile stotine milijuna kuna, a sada bi oni koji su bili odgovorni za takvo stanje željeli stvoriti tvrtku koju bi poslije preuzeli kao vlasnici. Podsjeća i da su prije, kada se spominjalo izdvajanje, radnici tražili da imaju većinu u Nadzornom odboru i člana Uprave koji bi suodlučivao, ali to je odbijeno. Navodno je izdvajanje uvjet EBRD-a i EIB-a za novih 120 milijuna eura kredita, ali to u HAC-u ne žele potvrditi. Neslužbeno tvrde da je ideja starija i potpuno opravdana jer će nakon završetka gradnje HAC biti sveden na naplatu i održavanje.
 
 
Izvor: Poslovni dnevnik
Autor: Ivan Pandžić
Objavljeno: 13. 7. 2010.