– Ja, Majda Rumora, ispričavam se gospodinu Željku Krapljanu, kojeg sam lažno oklevetala i dovela njega i njegovu obitelj u neugodnu situaciju. Pošto sam bila ucjenjivana od čelnika sindikata u HAC-u, Mijata Stanića i Anđelka Kasunića, bila sam primorana lažno optužiti gospodina Krapljana. Također se zbog ucjene sindikalnih čelnika smatram žrtvom, te tražim zaštitu predsjednika Uprave HAC-a, zapisala je u izjavi koju je ovjerila kod javnog bilježnika. Direktor Krapljan, čovjek kojeg se sumnjiči za niz afera u HAC-u, potom je stao likovati i pozivati medije da mu se ispričaju. Oštricu svojih istupa usmjerio je u ono što ga najviše boli: Nezavisni cestarski sindikat i njegovog predsjednika Mijata Stanića. Riječ je, inače, o čovjeku koji je otkrio i javnosti dostupnim učinio sve afere koje su proteklih godinu dana potresale Hrvatske autoceste. Mijat Stanić sad poziva na poligrafsko ispitivanje svih involviranih, uključujući i sebe, te upozorava da je Majda Rumora u ovom slučaju žrtva Krapljanovih pritisaka.
– Željko Krapljan dugo vremena pritiskao je Majdu da potpiše ovu izjavu. On želi zaštititi sebe i poljuljati vjerodostojnost onog što sindikat i ja radimo zadnjih godina, a o našim aktivnostima najbolje govori činjenica je da su Uprava poduzeća i poduzetnik Slaven Žužul zbog njih završili u Remetincu, kaže Stanić. Sindikalist je ogorčen radom Državnog odvjetništva, koje je, kaže, kraj svih postojećih optužbi i svjedoka koji su prokazivali Krapljana dopustilo da direktor neometano pritišće svjedoke.

L. TOMIČIĆ
 
 
Izvor: Novi list
Autor: Ladislav Tomičić
Objavljeno: 24. 10. 2010.