Šteta od 2 milijuna kuna: Sindikati podnijeli kaznenu prijavu zbog signalnih stupića HAC-a
(Index.hr)<br>"HRVATSKE AUTOCESTE su 2007. godine prilikom nabave prometne signalizacije namještanjem natječaja oštećene za najmanje dva milijuna kuna", stoji u prijavi Nezavisnog cestarskog sindikata Županijskom DORH-u Zagreb, poslana je i vrlo opsežna dokumentacija o nabavi prometne signalizacije iz 2007. godine.
Dogovoreni scenarij
"Osnovano sumnjam da su se predstavnici Hrvatskih autocesta d.o.o., Signalgrada d.o.o. i Pismorada d.d. udružili radi počinjenja kaznenog djela nezakonitog stjecanja materijalne koristi prilikom nabave prometne signalizacije opisane u ovoj predstavci. Osnovano sumnjam da je HAC oštećen za više milijuna kuna prema unaprijed dogovorenom scenariju. Zbog toga sam podnio prijavu Županijskom DORH-u Zagreb, iako sam skeptičan da će od toga biti ikakve koristi, pa želimo barem upoznati javnost", naglasio je predsjednik Nezavisnog cestarskog sindikata Mijat Stanić dodajući da su dosadašnje prijave rezultirale "šlampavom istragom".
Stanić tvrdi da je počiniteljima ostavljena mogućnost utjecaja na svjedoke i uništavanja dokaza, kao i mogućnost ponavljanja kaznenog djela.
Lijevi i desni stupići