U HAC-u iz press clippinga izbace tekstove objavljene u Večernjaku
(Večernji list)<br>A antikorupcija? - Sindikalist Mijat Stanić pisao Vladi<br>Nezavisni cestarski sindikat upozorava da radnici moraju štedjeti i ne smiju znati za astronomske plaće nekih direktora.
Mijat Stanić, predsjednik Nezavisnog cestarskog sindikata, poslao je predsjednici hrvatske Vlade Jadranki Kosor otvoreno pismo u kojem upozorava na cenzuru u Hrvatskim autocestama, a što je suprotno Vladinu Antikorupcijskom programu. Povod je Stanićeva pisma izbacivanje iz HAC-ova press clipinga Večernjakova teksta o plaćama direktora u HAC-u koje dosežu i 40.000 kuna, a usto primaju i braniteljske mirovine.
– Nakon što HAC zaprimi dnevnu pošiljku preslika tekstova, stupa na snagu cenzura nepoželjnih tekstova i novinara – navodi Stanić, dodajući da se takav nepotpuni press clipping e-mailom dalje šalje na nižu upravljačku strukturu HAC-a.
Stanić navodi da je jedan od cenzuriranih autora tekstova o HAC-u novinar Večernjeg lista Josip Bohutinski, koji je na "crnoj listi" cenzora iz HAC-a već više godina, te napominje da je Bohutinski ove godine dobio dvije vrlo prestižne nagrade, i to kao najbolji novinar za istraživačko novinarstvo i kao najbolji poslovni novinar.