Vlada će ipak smijeniti Josipa Sapunara, člana uprave HAC-a koji je zbog afere s Fimi medijom bio u pritvoru, a odmah po izlasku iz Remetinca vratio se na posao. Iz Ministarstva prometa su Večernjem listu potvrdili da će u utorak na Skupštini HAC-a Božidar Kalmeta, predsjednik Skupštine, predložiti Vladi da smijeni Sapunara.

Sapunar je skupa s bivšim predsjednicima Uprave Marijom Crnjakom i Juricom Prskalom priveden sredinom studenog. Iz pritvora je izašao prošlog četvrtka, a već je u petak bio na poslu. Dok je bio u pritvoru navodno je koristio neplaćeni godišnji odmor. Po pisanju Večernjeg, Sapunar je priznao sve za što su ga sumnjičili i navodno teretio Kalmetu te je neobjašnjivo kako su ga Vlada i Kalmeta ''zaboravili'' smijeniti.

Sapunara, Crnjaka i Prskala sumnjiče za više kaznenih djela, zloporabe položaja i ovlasti, te da su napravili štetu od 26 milijuna kuna izvlačeći novac iz HAC-a.
 
 
Izvor: 24sata
Piše: 24sata
Foto: Igor Kralj/PIXSELL
Objavljeno: 21. 12. 2010.