Zamračili 22 milijuna, ali puštaju ih iz Remetinca: Petorka iz HAC-a i Skladgradnje ide kući
(Index.hr)<br>AKTERI HAC-ove afere oko farbanja tunela sa Skladgradnjom idućeg će se tjedna vjerojatno naći na slobodi. Tada će, naime, biti ispitani i posljednji svjedoci nakon čega će nestati sve okolnosti zbog kojih su Jurica Prskalo, Slaven Žužul, Marijo Lovrinčević, Goran Legac i Željko Kandžija zadržani u pritvoru.
Nakon što je Županijski sud u Zagrebu još u prosincu prošle godine ukinuo posebno teške okolnosti počinjenja kaznenog djela, očekivalo se da će pritvoreni šefovi HAC-a i Skladgradnje svojim kućama stići već za Božić. No, ispitivanje svjedoka se odužilo pa im je pritvor ipak produžen, ali uskoro će, barem što se suda tiče, nestati svi razlozi za njihovo pritvaranje.
Nakon što i ostali svjedoci u ponedjeljak i utorak pred Županijskim sudom u Zagrebu daju svoje iskaze, neće više postojati mogućnost da bi nekadašnji šefovi HAC-a mogli utjecati na svjedoke. S obzirom da je teška okolnost kaznenog djela već ukinuta kao osnova za pritvor, jasno je da više neće postojati formalnih razloga za njihovo zadržavanje.
Pobrinuo se za to i Slaven Žužul, koji svojom imovinom jamči da će se država naplatiti ukoliko ih sud proglasi krivima da su namještanjem natječaja za farbanje tunela oštetili proračun za najmanje 22 milijuna kuna, iako bi ta cifra prema troškovnicima koje je objavljivao Index, a i zbog potvrđene informacije da naplaćeno farbanje istih tunela, trebala biti i veća.
Foto: Index