Završeni izbori za novo Radničko vijeće Hrvatskih autocesta d.o.o.
Danas , 16. ožujka 2011. godine, obavljeni su izbori za novo Radničko vijeće Hrvatskih autocesta d.o.o.<br>Od predsjednika Biračkog odbora, gospodina Ivice Valerijeva, dobili smo prve, neslužbene, rezultate: <br>od 13 mjesta u Radničkom vijeću Nezavisni cestarski sindikat osvojio je 10 mjesta ili 69,7%,<br>Sindikat radnika hrvatskih cesta i autocesta 2 mjesta ili 19,7%, a lista branitelja 1 mjesto ili 10,5%.
Ovi su izbori imali visok odaziv birača: od 2809 birača na izbore se odazvalo 2122 birača ili 75,54%. Važećih je listića bilo 2092.
Nezavisni cestarski sindikat dobio je 1459 glasova, Sindikat radnika hrvatskih cesta i autocesta 413, a lista branitelja 220. Izračun po D'Hondtovoj metodi dao je rezultake kako je navedeno u uvodu.
Stvari su legle na svoje mjesto. Rezultat izbora - pobjeda sindikalnih lista - znači i pobjedu svih radnika, koji će sada moći doći na sjednice radničkoga vijeća, ukoliko za to bude potrebe. A sindikati će moći kvalitetnije obavljati funkciju zaštite radnika i nadzor provođenja Kolektivnog ugovora.