Žužul i ekipa za Božić ostaju u Remetincu!
(Business.hr)<br>Petorici osumnjičenih za 22 milijuna kuna teške malverzacije u Hrvatskim autocestama (HAC) produljen je pritvor za još mjesec dana, i to zbog posebno teških okolnosti kaznenog djela koje im se stavlja na teret, odlučio je danas istražni sudac zagrebačkog Županijskog suda Ratko Šćekić.
U njegovom novom rješenju kao razlog za pritvorom više se ne navodi opasnost od utjecaja na svjedoke, što je bio slučaj prilikom prve odluke o pritvaranju krajem studenoga.
Iako je tužiteljstvo to tražilo, sudac je zaključio da takve opasnosti više nema jer je u istrazi već saslušao 20 svjedoka, među kojima i one najvažnije, i preostalo mu je u siječnju saslušati još samo trojicu.
Na novu odluku o pritvaranju, zbog koje će božićne blagdane provesti u zagrebačkom Okružnom zatvoru u Remetincu, osumnjičeni imaju pravo žalbe izvanraspravnom vijeću Županijskog suda.
Bivši predsjednik i član Uprave HAC-a Jurica Prskalo i Mario Lovrinčević, direktor Sektora za građenje Goran Legac, glavni inženjer projekta Bosiljevo-Sveti Rok Željko Kandžija te direktor i suvlasnik Skladgradnje Slaven Žužul u pritvoru su od 26. studenoga.