Iz medija

NCS

11.04.2015.

Je li SAD demokracija?

Je li SAD demokracija?

(Lupiga.com)
REKVIJEM ZA AMERIČKI SAN

Istraživanja zakonskih rješenja od strane znanstvenika prestižnih američkih fakulteta poput Princetona i Northwesterna rezultirala su zaključkom da SAD više nisu demokratska država već oligarhija. Tema "Rekvijema za američki san", novog dokumentarca vođenog mislima jednog od najcitiranijih znanstvenika današnjice, MIT-jevog Noama Chomskog, upravo je ogromna moć koncentrirana u rukama šačice najbogatijih, koja u američkoj demokraciji uredno vodi zakonodavstvu kojem se protivi dominantna, siromašn(ij)a većina u društvu.

10.04.2015.

Vrgorčani, možete se javiti na natječaj - ako ste iz HAC-a

Vrgorčani, možete se javiti na natječaj - ako ste iz HAC-a

(Slobodna Dalmacija)
Ruganje: Obećanje, ludom radovanje

Što se događa u HAC-ovu Centru za kontrolu i održavanje prometa u Vrgorcu, malo se zna jer se sve tajne strogo čuvaju unutar četiri zida. No, jedno je sigurno – u tom Centru nema zaposlenog domaćeg stanovništva, iako su to godinama obećavali bivši predsjednici uprava, ministri… A niti će se uskoro netko zaposliti s područja Vrgoračke krajine, jer od 36 radnika, koliko ih trenutačno radi u tom Centru, samo su dvojica Vrgorčana.