Iz medija

Hrvatske autoceste

23.09.2009.

Novi "slučaj Buljubašić": U HAC-u radi tri i pol godine, na poslu ga nitko nije vidio!?

Novi "slučaj Buljubašić": U HAC-u radi tri i pol godine, na poslu ga nitko nije vidio!?

(index.hr)
Tekst: I.M.
Foto: Arhiva (Ronald Goršić/Cropix)
OTKRIVEN je novi "slučaj Buljubašić". Baš kao i HEP, po svemu sudeći i HAC ima zaposlenika koje nikad nitko nije vidio na njihovom radnom mjestu. Jedan od takvih je, prema pisanju Novog lista, Josip Pocrnić iz Gospića, koji je formalno zaposlen u radnoj jedinici Brinje, ali ga drugi radnici, prema tvrdnjama predsjednika Nezavisnih sindikata Hrvatskih autocesta Mijata Stanića, nikad nisu vidjeli. Pocrnić prima plaću od oko pet tisuća kuna mjesečno, koristi službeni automobil i zaposlen je u HAC-u tri i pol godine.

16.09.2009.

Kalmeta laže: Vlada je naredila HEP-u prebacivanje 300 milijuna kuna HAC-u

Kalmeta laže: Vlada je naredila HEP-u prebacivanje 300 milijuna kuna HAC-u

(Necenzurirano.com)
Iako je ministar u Vladi Jadranke Kosor Božidar Kalmeta izjavio kako nije znao ništa o transferu 300 milijuna kuna iz Hrvatske elektroprivrede Hrvatskim autocestama, naš izvor tvrdi kako odluku o tome nije donio predsjednik Uprave HEP-a Ivan Mravak, nego su takav model prebacivanja novca HEP-a HAC-u, i u konačnici u korist Hrvatskih cesta, naredili Ivo Sanader, Božidar Kalmeta i Damir Polančec, a o sklapanju sporazuma o navedenom poslu odlučivali su i Nadzorni odbori ovih poduzeća, koji su upravama dali suglasnost za potpisivanje sporazuma.